Filmy krótkometrażowe na Kwarantankonie!

Filmy krótkometrażowe na Kwarantankonie!

Internetowy konwent Kwarantankon, który powstał, aby umilić nam czas w tym trudnym czasie pandemii, zbliża się do końca. Przez dwa tygodnie mogliśmy uczestniczyć w wielu atrakcjach, przygotowanych przez fanów z całej Polski. Podczas wydarzenia na Facebooku odbyły się konkursy, prelekcje i pokazy fan filmów postapokaliptycznych. Nie zabrakło galerii cosplay, którą przygotował nasz zaprzyjaźniony portal Cosplaytime.pl oraz ogromnej rzeszy wystawców, którzy przez ten czas oferowali swoje produkty w promocyjnych cenach.

Pokaz filmów krótkometrażowych

Jako portal ShortFilmy.pl chcieliśmy również dołożyć cegiełkę do tego wydarzenia oraz inicjatywy #ZOSTAŃwDOMU, którą wspieramy z całego serca! Dlatego przygotowaliśmy dla Was wszystkich pokaz filmów krótkometrażowych, które poruszają tematykę wirusów, pandemii i apokalipsy. Mamy nadzieję, że seans przygotowanych przez nas filmów umili Wam czas spędzony w domu. Zapraszamy…

Na początku pokażemy Wam film, który powstał podczas kwarantanny, której musiał poddać się jego twórca w czasie trwającej epidemii COVID-19. Left Behind to opowieść science fiction, która przedstawia ekstremalną wizję rozwoju tej pandemii.

Left Behind – Coronavirus COVID-19

Left Behind – Coronavirus COVID-19 – Autor: | zobacz film w naszej bazie

Drugi obraz, który dla Was wybraliśmy, jest zrealizowany w konwencji found footage (znaleziony materiał filmowy) i przedstawia historię studentów, którzy znaleźli się w samym centrum epidemii wirusa zmieniającego ludzi w zombie. Bardzo ciekawa produkcja, nawiązująca swoim stylem do takich filmów jak Projekt: Monster czy Blair Witch Project.

Virum

Virum – Autor: | zobacz film w naszej bazie

Trzecia produkcja na naszym Kwarantankonowym pokazie zabierze nas do świata pełnego zombie. Toby, bohater filmu, miał szczęście przeżyć apokalipsę. Głodny i odwodniony, uciekając przed hordami zombie, staje przed swoim najtrudniejszym wyzwaniem. Musi wytłumaczyć swoje spóźnienie w Urzędzie Pracy! Zabawne podejście do tematu apokalipsy, polecam z całego serca!

Post-Apocalyptic Job Centre

Post-Apocalyptic Job Centre – Autor: | zobacz film w naszej bazie

Zostańmy jeszcze przez dłuższą chwilę przy temacie postapokaliptycznej wizji świata. Merv, tak jak Toby z poprzedniego filmu, miał szczęście przeżyć apokalipsę. Świat się skończył, a on samotnie zamieszkał na pustkowiu. Jego nudne życie przerywa nieoczekiwany sygnał…

Merv

Romantyczne, prawda? Propozycję tego filmu, tak jak i następnego, znaleźliśmy w komentarzu jednego z użytkowników pod artykułem z postapokaliptycznymi fan filmami na portalu FanFilmy.pl. Za co serdecznie dziękujemy!

The Journal to niezwykle klimatyczny film krótkometrażowy, który opowiada historię człowieka starającego się przeżyć w niebezpiecznym świecie zniszczenia. Wyrusza on w podróż, aby odnaleźć kolonię ocalałych, gdzie znajdzie zapasy, jedzenie i powietrze, którym można oddychać…

The Journal – postapokaliptyczny film krótkometrażowy

The Journal – postapokaliptyczny film krótkometrażowy – Autor: | zobacz film w naszej bazie

Ostatni film zabierze nas do domu Rosy. Usłyszała ona dziwne dźwięki, jakby ktoś włamał się do jej domu. Włamywaczem okazuje się jej ojciec, którego znajduje w łazience. Już nie pierwszy raz uciekł z domu spokojnej starości, w którym mieszka. Rosa jeszcze nie wie, że to dopiero początek tej dziwnej historii..

The Plague

The Plague – Autor: | zobacz film w naszej bazie

Ciekawa wizja żywych trupów, prawda?

To już wszystkie filmy, które dla Was przygotowaliśmy. Mamy nadzieję, że się Wam spodobało. Jeśli chcecie więcej filmów w klimatach postapokaliptycznych, to zapraszamy na nasz drugi portal FanFilmy.pl, do artykułu przygotowanego z okazji konwentu Kwarantankon:

Więcej ciekawych filmów krótkometrażowych znajdziecie w naszej bazie. Zachęcamy do zapoznania się z nimi oraz polubienia naszego profilu na Facebooku!

Dajcie znać w ankiecie, który film najbardziej Wam się podobał!

Najbardziej podobał mi się film...
Loading ... Loading ...
0 0 votes
Article Rating
Poprzedni

Angel.A

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments